Ukraina, Lwów Kijów czyli - wycieczka niezwykle interesująca

A tuż obok kompleks cerkwi Św. Michała. Na początku lat 40 były plany aby zburzyć cerkiew i dobudować bliźniacze gmaszysko do tego z fotki obok. Pośrodku miał stać wielki pomnik Lenina. Ten jakże śmiały plan został ponoć pokrzyżowany przez atak Hiltlera na ZSRR.

A tuż obok kompleks cerkwi Św. Michała. Na początku lat 40 były plany aby zburzyć ...
Komentarze
  • Kasia 30-09-2005 g. 19:42:33
    Archanioł Michał jest patronem Ukrainy. A to jest kompleks monastyru, klasztoru, i został zburzony w latach trzydziestych (Stalin burzył wszystkie cerkwie i klasztory), bo zasłaniał budynek komsomołu czy cos takiego. Odbudowano klasztor w XX wieku oraz dzwonnice z 36 dzwonami.
  • Marcin 01-10-2007 g. 23:27:48
    A w Polsce dalej pełni władze kościuł. Ludzie zmieńcie sie !!! dziadkowie gineli od kul na wojnie pszez walkę za ojczyzne a wy zamiast ją wspulnie twożyć to rujnujecie kościołem, i pałace stawiacie i nazywacie to świątynią i łudzicie się tym że Bóg wam pomoże, mieszkam w Szwecji i tu człowiek się patrzy jak by tu zrobić żeby drugiemu było lepiej a nie pujdzie do kościoła i co dalej... tu nawet niema tak dużo kościołów !!! niemówie tego żebyście niechodzili, tylko tak z umiarem bo to co my mamy to dzięki dziadkom, to oni krew pszelali za naszą kochaną ojczyznę !!!
Dodaj swj komentarz
Dodaj swoj opini:

Nick:

Tre:

Przeszukaj serwis